Rumeli Zemin ve İnşaat firması, 1994 yılında Jeofizik Mühendisi Levent GENÇMAN ve Jeofizik Mühendisi Serdar TANK tarafından kurulmuştur. Jeofizik araştırmalar ve inşaat piyasasında çalışmalarını sürdürmektedir.

İnsan hayatını, yaşadığımız dünya ve dünya üzerindeki tüm varlıkları ilgilendiren projelerde, çalışmalar titizlikle uygulanmaktadır. Doğal dengeyi bozmadan ve Mühendislik ilkelerinden ödün vermeden projelerimiz tamamlanmaktadır.

Şirketimizin genel politikası, jeofizik çalışmaları ve inşaat yapılarındaki zeminle ilgili sorunları en son teknolojik gelişmeleri kullanarak, bilim ve mühendislik disiplininden taviz vermeden, proje ve uygulama bazında, hızlı ve ekonomik bir şekilde çözümlemektir.

Firmamız bulunduğu piyasada doğruluğu, dürüstlüğü, hakkı ve hukuku düstur edinerek yaptığı; Zemin Etüdü, Su Etüdü, Hidrojeolojik Etüd, Kazıklı Temel ve İksa Sistemleri, Geoteknik Rapor, Tünel-Baraj Enjeksiyonları vb. Mühendislik çalışmalar nedeniyle, inşaat sektöründe kalitesini kabul ettirmiştir. Arkeo Jeofizik, Maden Aramaları, Çevre Jeofiziği, Kuyu logları, Zemin Sondajı, Su Sondajı, Maden Sondajı vb. faaliyet gösterdiği alanlarda yaptığı başarılı çalışmalar nedeniyle de tercih sebebi olunmuştur.

Ülkemizin önde gelen firmaları ve üniversitelerimizle devamlı dialog halinde olmamız mesleğimizi görmek istediğimiz yerlere getirmek için önemli bir yatırımdır. Şirketimiz, Jeofizik içerisindeki Sismik Kırılma (Seismic Refraction), Sismik Yansıma (Seismic Reflection), Masw Yöntemi, ReMi, Rezistivite (Schlumberger, Wenner, Dipol-Dipol, Pol-Dipol), Doğal Potansiyel (SP), Mikrotremor, Yer Radarı (GPR), Manyetik (Magnetic), Kuyu içi Sismik, Kuyu içi Rezistivite, Kuyu içi SP, Arazi deneyleri: Pile İntegrity Test (PİT), Plaka Yükleme, inklonometre, Presiyometre, BST, vb. yöntemleri uyguluyor olması branşında üst sıralarda olmasını mümkün kılmaktadır.